Ринок землі та його специфіка формування

На даний час земельний ринок готується до відкриття. Експерти намагаються зробити прогноз на середню вартість ділянки, а також передбачити, яким буде співвідношення пропозиції та попиту. Більше сорока мільйонів гектарів с/г земель можна буде продавати, обмінювати та використовувати в якості застави. Держава має своїм обов’язком піклуватися за те, щоб процес продажу землі був об’єктивним та відкритим для людей.

Відмінності специфіки ринку землі в Україні раніше та зараз

Більше 70% від площі всього земельного фону України припадає на сільськогосподарські угіддя. 79% з них — рілля, пасовища займають 13%, а сіножаті — 8%. За ефективністю використання наша держава посідає 7 місце в світі. В кожній державі існує своя специфіка земельного ринку. Умови продажу залежать від попиту та пропозиції. На заході, де вже давно працює ринок землі, можна спостерігати, як угіддя стали повноцінним активом — він приносить прибуток до бюджету.

Уряд, який запозичає досвід Європи, має створити не лише земельний ринок, але й нормальні умови для торгівлі. Це включає до себе антикорупційні заходи, захист від шахрайства та гарантування прозорості операцій. Завдяки розвитку ринку землі в Україні покращаться кредитно-грошові відносини. Наша держава стане партнером західних країн за умови стабільної роботи ринку.

Торгівля на електронних аукціонах

Ще однією особливістю ринку землі є те, що рівновага пропозиції та попиту залежить від механізмів та інструментів продажу. Для того, щоб зробити сільськогосподарську землю привабливим товаром, потрібно провести якісну організацію торгів у електронній системі «Прозорро.Продажі». Електронні аукціони дадуть змогу землевласникам укладати угоди, які стосуються продажу або купівлі ділянок без посередників. Відтепер паї зможуть приносити власникам більші прибутки завдяки можливості продавати землю, а не лише здавати її в оренду.

Лідерство України серед виробників сільськогосподарської продукції зумовлене географічними чинниками. Потенційних нових власників, скоріше за все, зацікавлять ділянки в центрі країни — саме тут зосереджена більша частина чорноземів. Електронні торги почнуться в липні на «Prozorro.Sale». Не дозволять пропустити їх боти для Viber та Telegram. Дізнатися більше про земельний ринок та торги на «Прозорро» можна на сайті https://megasale.com.ua/spetsyfika-rynku-zemli-ta-auktsiony-na-prozorro-sale/.

qstyle