Поширені криптовалютні шахрайства, яких слід остерігатися

Щодня мільйони доларів губляться внаслідок криптовалютних афер. Шахрайство складає більшість із них – близько 30 відсотків. На щастя, вміння розпізнати їх може вберегти вас від шахрайства, в результаті якого ви втратите свої важко зароблені гроші.

Звичайно, якщо ви просто торгуєте на надійній біржі https://www.bybit.com/ru-RU/, вам нічого не загрожує. Але завжди є схеми, які можуть забрати у вас гроші. Щоб ви не стали жертвою цієї брудної частини криптовалютної індустрії, ось кілька найпоширеніших видів шахрайства, про які слід знати.

Цифрові ігри та колекційні предмети

Шахрайство з подарунками – це форма атаки соціальної інженерії, яка використовується для того, щоб переконати вас надіслати гроші шахраям. Цифрові ігри та колекційні предмети – це особливий вид шахрайства з подарунками, і зазвичай вони відбуваються на популярних сайтах соціальних мереж, таких як Youtube та Instagram. При такому шахрайстві хтось намагається обманом змусити вас віддати йому свої гроші або особисту інформацію, обіцяючи подарувати вам цифрову гру або колекційну річ, наприклад, скін для вашої улюбленої гри або картку Pokemon.

Конкретним прикладом такого шахрайства є шахрайство із грою «Squid». Це також відомо як «килимова афера» — зловмисний маневр, коли розробники криптовалют кидають проекти та ховаються з грошима інвесторів. У той час, коли це сталося, криптобіржа Binance почала перевірку токена Squid та заморозила адреси гаманців усіх розробників токена. За оцінками, засновники, що стояли за цією схемою, отримали 3,3 мільйона доларів, перш ніж все закінчилося.

Чи це означає, що все, що пов’язано з подібними речами погано? Зовсім ні. На жаль, досвідчені кодери тепер можуть створювати уявні світи та ігри на блокчейні та запускати наступну соціально-інженерну атаку, як тільки вийде черговий гарячий серіал Netflix. Кращий спосіб уникнути такого обману — це, знову ж таки, детальне дослідження. Знайте, з ким ви маєте справу і у що ви вплутуєтеся. Якщо хтось обіцяє вам безкоштовно отримати рідкісну або цінну річ, будьте дуже обережні. Швидше за все це шахрайство.

Романтичні афери

Програми для знайомств переповнені криптовалютними аферами, і близько 20% грошей, втрачених в результаті романтичних афер з жовтня 2020 по березень 2021 року, були відправлені криптовалютою на підроблені рахунки, згідно з даними Федеральної торгової комісії (FTC). Як правило, ви дізнаєтеся, що залучені в цей тип схеми, якщо ви знаходитесь в цифрових відносинах з кимось, і він просить готівку або подарунки на самому початку відносин. Найкращий спосіб уникнути цього шахрайства – скептично ставитися до всіх, з ким ви знайомитеся в інтернеті. Не надсилайте їм криптовалюту, доки не зустрінетесь з ними особисто і не познайомитеся з ними дуже добре.

Торгуйте тільки на перевірених біржах на кшталт https://www.bybit.com/uk-UA/ і бережіть свої активи.

qstyle