Коли може бути застосовано переговорну процедуру

Проведення конкурентних торгів з використання системи ПроЗорро – це можливість для замовника провести процедуру на легальних умов, надавши всім учасникам можливість боротися за лот в умовах справжньої конкуренції. Незалежно від того, про який саме формат торгів йде мова, основний принцип залишається діючим – це прозорість та наявність детального алгоритму, згідно з яким проводяться всі конкурентні торги.

Будучи потенційним учасником, ви завжди можете скористатися одним з акредитованих майданчиків та знайти лот, за яких ви бажаєте поборотися. Це можна зробити, перейшовши за посиланням https://sale.ueex.com.ua/ru/news/torgy-po-orendi-zemli-yak-vzyaty-uchastq-na-prozorro-prodazhi. Опинившись на сайті, вам буде достатньо переглянути перелік доступних оголошень та обрати серед них якийсь один лот.

Важливою умовою для участі в конкретних торгах є використання електронного майданчика за акредитацію. Енергетична біржа – це лише один з десятків прикладів того, яким повинен бути такий сервіс. На сайті ПроЗорро можна знайти повний список платформ, які отримали акредитацію та регулярно використовуються звичайними користувачами.

Говорячи про різні форми конкурентних торгів, не варто забувати й про винятки, коли може допускатися проведення переговорної процедури. Основна особливість такого формату полягає в тому, що в ньому не передбачено етапу аукціону, кваліфікації та підготовки тендерної документації. Це спрощена форма перемовин, в якій одночасно можуть брати участь декілька учасників.

Використання цього формату є допустимим в наступних випадках:

  • Коли відсутній фактор конкуренції і кількість зацікавлених користувачів є недостатньою для проведення стандартної процедури. Це може бути також пов’язано з технічними причинами;
  • Коли об’єктом закупівлі є певні твори, пов’язані з мистецтвом – це можуть бути картини, композиції й тому подібне майно, що захищене право інтелектуальної власності. Відповідно, реалізація такого майна потребує саме формату укладання договору;
  • Обмежені строки – мова йде про ситуації, коли є потреба в терміновій закупівлі певних товарів. Часто, це пов’язано з певними гуманітарними цілями. В таких випадках допустимим варіантом є проведення важких перемовин з одним постачальником;
  • У випадках, якщо після двох спроб публікації оголошення про проведення звичайних торгів, замовнику не вдалось зібрати достатню кількість заявок для проведення процедури;
  • Коли є потреба в тому, щоб провести додаткову закупівлю товарів у постачальника, з яким раніше було укладено договір після проведення звичайних торгів. Щоб не створювати новий лот, допустимим варіантом є укладання додаткового договору про постачання.

Це лише частина факторів, які дають право на те, щоб проводити закупівлю не на конкурентній основі. Важливо розуміти, що результати процедури, умови договору та інша інформація все рівно потрапляє до системи ПроЗорро, тому все повинно проводитися з врахуванням вимог українського законодавства.

Які електроні майданчики можна назвати авторизованими

Почати варто того, яким взагалі є завданням електронного майданчика. Це певна платформа, основним призначенням якої є надання всіх умов для того, щоб людина могла взяти участь в торгах.

Перш за все – це сайт, де ви можете знайти всі актуальні оголошення про проведення конкурентних процедур. Цей же ресурс можна використовувати для того, щоб ознайомитися з пропозиціями інших учасників або ж переглянути результати тих процедур, які вже були завершені.

На таких сайтах користувачам дається широкий набір інструментів, за допомогою яких вони можуть налаштувати інтернет-розсилку, проводити моніторинг лотів, перевіряти організаторів аукціонів на надійність й так далі.

Говорячи безпосередньо про авторизовані електронні майданчики – це ті сервіси, які були схвалені системою ПроЗорро й отримали акредитацію. Це означає, що учасники можуть на легальних та законних підставах брати участь в будь-яких тендерах, не порушуючи ніяких законодавчих норм.

Хто отримує повідомлення про результати торгів

Дізнатися про те, як закінчились відкриті торги, може кожен користувач і для цього йому навіть не обов’язково створювати свій особистий кабінет на одному з електронних майданчиків.

Говорячи саме про відправку повідомлення з результатами, то це доступно лише тим користувачам, що брали участь в боротьбі за певний лот.

Один з учасників стає переможцем в торгах і отримує особливе повідомлення, яке дає йому зрозуміти, що саме він зміг запропонувати найбільш вигідні умови. 

Водночас, інші учасники також отримують повідомлення, в якому зазначається ім’я переможця та його цінова пропозиція.

qstyle