Аукціони з реалізації земель сільськогосподарського призначення в системі Прозорро.Продажі

Починаючи з 1 липня 2021 року в Україні набуде чинності закон, регламентуючій внесення коррективів діючих законодавчих актів України, які стосуються реалізації земель сільськогосподарського призначення. Чи стануть на цьому ґрунті аукціони в майбутньому прозорі? Даним питанням стурбовані як потенційні клієнти, які бажають придбати землю для сільськогосподарських потреб, так і власників земель. Щоб більше дізнатися про систему ProZorro.Sale і постійно бути поінформованим про новини інноваційної системи прозорих аукціонів переходите на сайт megasale.com.ua. Тут ви завжди знайдете актуальну і важливу інформацію.

Як будуть регулюватися нові ринки землі в Україні?

Верховна Рада України в ніч на 31 березня 2020 прийняла важливе й історичне рішення для країни. Але через відсутність належного фундаменту реалізація землі зможе початися тільки через рік від цієї дати. На даному етапі пропонується ряд обмежувальних заходів, виходячи з яких, один учасник торгів зможе розраховувати тільки на 100 га земель сільськогосподарського призначення.

Протягом 10 років в Україні зберігався мораторій на реалізацію сільськогосподарських угідь. І все це відбувалося на тлі того, що Україна є одним з найбільших виробників сільськогосподарських товарів в світі. Також Україна відносилася до останньої країні ЄС, в якій до сих пір діяла заборона на реалізацію сільськогосподарських земель на відкритих аукціонах. З цієї причини відкриття ринку землі відбувалося в супроводі великої кількості протестів та суперечок дрібних власників землі, що не витримують конкуренції великих агрохолдингів.

Основним завданням введення таких нововведень є надання можливості масової покупки земель сільськогосподарських призначень, виключення прояви різного роду корупції і окремих монополій.

Продаж землі у системі Прозорро.Продажі

Система Прозорро.Продажі була розроблена в 2016 році як зручний, зрозумілий інструмент для електронної реалізації різного майна на відкритих торгах. Брати участь в торгах може кожен бажаючий, і для цього немає потреби навіть виходити з дому. Всі операції відбуваються в режимі онлайн за допомогою Інтернету.

В системі Прозорро.Продажі вже було проведено понад 271 тисячі відкритих аукціонів. У торгах було зареєстровано понад 18,5 тисяч учасників. А держава в казну отримала більш 23,9 мільйонів гривень.

qstyle